dzień misia Mieczysława

Dzień Misia Mieczysława w Szkole Tikkun Olam

🐻🐨🐼 25go listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia 🐻🐨🐼
„Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku… Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary…
Dzisiaj w każdym sklepie z zabawkami możemy natknąć się na pluszowe misiaki. Często są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek tak jak m.in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie.”
Więcej możecie poczytać na stronie: https://www.kalbi.pl/dzien-pluszowego-misia
Choć misiów jest mnóstwo my mieliśmy możliwość poznać dziś kolejnego Misia 🐻 – Misia Mietka Mieczysław na czwartym piętrze!
Przyjechał do nas specjalnie z Warszawy! Stworzyła go Pani Alicja Sularz. Możemy przeczytać dwie części „Mieczysław na czwartym piętrze” i „Pierwsze wakacje Mieczysława”.
Mieliśmy ogromną przyjemność porozmawiać z Panią Alą na żywo (łącząc się przez internet) ☺️.
Opowiedziała nam o powstawaniu książek, pisaniu, składaniu i druku.
Odpowiedziała na wiele pytań m.in. „Skąd się wziął Czasowstrzymywacz?”, „Czy też istnieje naprawdę Pępek Świata?” 🤔😮
Obie części są już w naszej bibliotece 📚📚📚 Dzieci zachęcone do czytania postanowiły bardziej poznać Mietka i pobiegły do Pani Uli. Mamy nadzieję, że przygody Mietka rozbudzą ich wyobraźnię i będą długo opowiadały o nowym bohaterze.
Szykujemy się nawet do konkursu o największej wiedzy o Misiu Mieczysławie.
Pani Ala przysłała nam fantastyczne nagrody. ❤️ Poczekamy tylko, aż dzieci przeczytają książkę 📚.
A na koniec… na koniec padło pytanie – „Kiedy trzecia część?”. Pewnie Was nie dziwi, że z niecierpliwością czekamy na nową książkę. Pani Ala zdradziła nam po cichutku, że… już powstał plan i cała rodzina zapisuje pomysły na… lodówce! Trzymamy kciuki 👍👍👍
Jeszcze raz ogromnie dziękujemy Pani Alicji za wspaniałe spotkanie. 💐💐💐💐💐💐💐💐
 
Comments are closed.
Skip to content