25 kwietnia 2023 r. w naszej szkole organizujemy młodzieżową konferencję, której tematem są zasoby wodne, z udziałem naszych Uczniów i ciekawych Gości, którym dzieci i młodzież będą mogli zadawać pytania. Bardzo nam zależy, aby wzbogacać ofertę szkolną także w wydarzenia dotyczące nauk przyrodniczych i środowiska. Aby stwarzać możliwość integracji międzyszkolnej, okazję do dyskusji, wymiany myśli, zadawania sobie pytań co chciałabym/chciałbym robić w przyszłości, inspirowania się. Spotykania się i rozmawiania nie tylko o rzeczach trudnych, ale też o tych ważnych, na które dzieci mogą mieć wpływ jeśli chcą.

Spotkanie rozpoczniemy otwarciem wystawy prac plastycznych uczniów. Konferencję rozpocznie przedstawiciel Drawieńskiego Parku Narodowego, w którym ochroną objęta jest dolina rzek Drawy i Płocicznej, liczne torfowiska, jeziora i śródleśne łąki. W dalszej części wystąpią dzieci z prezentacjami na temat wody, ze szkół: Tikkun Olam International Montessori Academy Wolna Szkoła Pozytywka Mozaika. Wrocławska Wolna Szkoła.

W kolejnym panelu zaplanowałyśmy debatę o kondycji wody z udziałem: – twórców farmy hydroponicznej we Wrocławiu, dr Kamila Myrdek-Rak – organizacji społecznych działających na rzecz czystości rzek, Operacja Czysta Rzeka, rzecznik Iza Sałamacha – przyrodnika i bloggera, autora książek Krzysztofa Koniecznego – oraz kanadyjskiej organizacji Le Semoir zajmującej się rzeczną edukacją, prowadzącej projekt budowy platform roślinnych oczyszczających rzeki, Billie-Jazz.

Spotkanie zakończy połączenie z muzykiem Michałem Zygmuntem, który jest w trakcie podróży łódką pychówką od Bugu do Odry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content