Szkoła natyralna

Tikkun Olam – zmieniamy Świat 2024r.

2024r. zmieniamy Szkołę Tikkun Olam

Witamy serdecznie w Nowym Roku 2024

Szkoła Podstawowa Tikkun Olam zakończyła trudny i burzliwy rok 2023 wpisem do rejestru szkół nowej osoby prowadzącej – Fundacji Dziedzictwa Narodowego, Kultury i Edukacji Wspólna Europa. Również zmieniliśmy siedzibę szkoły – 53-609 Wrocław; ul. Fabryczna 19.

Od września 2023r. współpracujemy z Wiolą Ostasiewicz – Echo Edukacja na Wolnym Powietrzu, która zaprosiła nas do swojej leśnej bazy edukacyjnej w Tyńcu Małym przy ul. Parkowej 26a. Wspólnie, w miarę możliwości finansowych i za zgodą Nadleśnictwa mamy plany rozbudowy tej leśnej bazy.

Od lutego 2024r. szkoła będzie dysponowała zespołem lokali w budynku przy ul. Racławickiej 15. Zmieści się tam sekretariat szkoły, świetlica z biblioteką, a także dwie pracownie: plastyki i ceramiki oraz laboratorium robotyki i projektowania 3D.

Aktualnie ze względów lokalowych stacjonarnie prowadzimy tylko edukację wczesnoszkolną. Uczniom klas starszych (od 4 do 8) możemy zaoferować naukę tylko w systemie edukacji domowej, ale z pełnym dostępem do naszej infrastruktury (pracownie, biblioteka, świetlica oraz korzystanie z leśnej bazy Echo w Tyńcu Małym). Po feriach zimowych zaczynamy rekrutację do klas 0 i 1 na rok szkolny 2024/2025.

Od września 2023r. Tikkun Olam nie jest już żydowską szkołą mniejszości narodowej, nie ma już obowiązkowego języka hebrajskiego ani zajęć z historii i kultury żydowskiej. Nie odcinamy się od korzeni, ale rok 2023 bezlitośnie obnażył gorzką prawdę, że łącznie z ambasadą Izraela niewielu to obchodzi…

Dalej naszą naczelną zasadą w funkcjonowaniu szkoły jest dobrostan uczniów i nauczycieli. Dalej kroczymy w duchu budzącej się szkoły, a teraz dokładamy szkołę naturalną i edukację outdorową.

Zapraszamy do naszej przyjaznej szkoły z mnóstwem zajęć na wolnym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content